Rejestracja:
tel.: +48 22-266-04-17
lub +48 22-863-90-69
tel. kom. 790-267-888
e-mail: info@cityclinic.pl

Szczepienia

Wszystkie usługi

W City Clinic wykonujemy szczepienia ochronne dla niemowląt i dzieci oraz dla osób dorosłych.

Przed wykonaniem szczepienia należy się zgłosić na wizytę kwalifikującą do lekarza pierwszego kontaktu (dorośli), pediatry (dzieci), który skontroluje stan zdrowia i wyda zaświadczenie o możliwości szczepienia w danym dniu.

Szczepienia wykonywane są gabinecie zabiegowym przez dyplomowaną pielęgniarkę. Nasze pielęgniarki to osoby z dużym doświadczeniem, empatyczne wiedzące, że szczepienia – szczególnie u małych dzieci to stres i duże przeżycie, dlatego tak ważne jest odpowiednie podejście do małego pacjenta. Każda z Pań pracowała na szpitalnym oddziale dziecięcym.

Po wykonanym szczepieniu prosimy, aby pacjent pozostał jeszcze w klinice co najmniej przez półgodziny.

W City Clinic zapraszamy rodziców z dziećmi na pełne szczepienia z Kalendarza szczepień, zarówno te obowiązkowe i zalecane. Lekarz pediatra opiekujący się dzieckiem od pierwszych dni, doradzi rodzicom jak i kiedy zaszczepić, jakie szczepienia dodatkowe wybrać dla ich dziecka. Szczepienia zalecane są szczególnie ważne jeśli dziecko będzie uczęszczało do placówek oświatowych( żłobek, przedszkole) lub jeśli ma w domu rodzeństwo, które przebywa w dużych skupiskach dzieci.

 

W City Clinic wykonujemy wszelkie szczepienia zalecane dzieciom zarówno obowiązkowe i jak dodatkowe. Dorosłych i dzieci szczepimy : np. przeciwko grypie, kleszczom, WZW typu A i B, ospa, odra, świnka, różyczka.

Co zabrać na wizytę szczepienną z niemowlęciem

  • Książeczkę zdrowia dziecka i  Kartę szczepień.

W City Clinic pod okiem pediatrów prowadzone są wszelkie szczepienia obowiązkowe i zalecane dla niemowląt i dzieci.

Szczepienia są oparte na aktualnym zalecanym kalendarzu szczepień- Program Szczepień Ochronnych.

 

Szczepienie przeciw rotawirusom

Szczepienie dla niemowląt od 6-go tygodnia życia. Rotawirusy są przyczyną wymiotów, wodnistych biegunek i gorączki, co może prowadzić do odwodnienia i hospitalizacji. Zakażenia rotawirusami są powszechne, ale najgroźniejsze są dla niemowląt i najmłodszych dzieci.

Szczepienie przeciw pneumokokom

Jeśli dziecko nie zostało zaszczepione w wieku niemowlęcym razem z innymi szczepieniami obowiązkowymi, koniecznie zaszczep je teraz. Pneumokoki są głównym zakaźnym czynnikiem chorobotwórczym występującym w populacji dzieci. Powodują ciężkie zapalenia płuc, uszu , zatok, opon mózgowo-rdzeniowych oraz zakażenie uogólnione tzw. posocznicę. Obecnie pneumokoki nie zawsze łatwo poddają się leczeniu, gdyż pojawiło się wiele szczepów opornych na antybiotyki. Szczepienie się jest więc najlepszym sposobem uniknięcia choroby. Szczepienie to jest szczególnie ważne u dzieci z chorobami przewlekłymi.

Szczepienie przeciw ospie wietrznej

Szczepienie niezwykle ważne dla dzieci (chroni przed powikłaniami neurologicznymi), ale również dla osób z otoczenia , u których ze względu na leczenie immunosupresyjne (np. leczenie przeciwnowotworowe) ospa wietrzna może być chorobą zagrażającą życiu.

Szczepienie przeciw meningokokom

Szczepiąc dziecko oraz młodzież chronisz je przed tzw. sepsą meningokokową – schorzeniem niezwykle gwałtownie postępującym, prowadzącym często do zgonu.

Szczepienie przeciw żółtaczce zakaźnej pokarmowej

Szczepienie przeciw wirusowi hepatitis A. Jest to typowa „choroba brudnych rąk” osiągająca nieraz rozmiary epidemii w środowisku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Szczepienie przeciw wirusowi

Szczepienie przeciw grypie

Zdecydowanie należy zaszczepić dzieci z przewlekłymi chorobami, w szczególności układu oddechowego (astma, częste zapalenia oskrzeli i płuc in.) serca, nerek oraz dzieci z cukrzycą.

Szczepienie przeciw wirusowi wywołującemu raka szyjki macicy

Jeśli Twoja córka ukończyła 10 lat, to jest to najlepszy czas na profilaktykę zakażenia brodawczakiem, który jest przyczyną powstawania groźnego raka szyjki macicy.

Szczepienie przeciw kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych

Szczepienie szczególnie zalecane jeśli dziecko przebywa mieszka w bezpośredniej bliskości lasu albo wybiera się na obóz lub kolonie letnie, gdzie może być narażone na kontakt z kleszczami

Nasi specjaliści

Odwiedź nas

  • ul. Popularna 62A
    02-473 Warszawa

  • Godziny otwarcia:
    pn-pt od 08:00-21:00, sob od 09:00-15:00, , Konto bankowe: , BNP PARIBAS 05 2030 0045 1110 0000 0165 5320

Umów wizytę