Rejestracja:
tel.: +48 22-266-04-17
lub +48 22-863-90-69
tel. kom. 790-267-888
e-mail: info@cityclinic.pl

Ginekologia onkologiczna

Diagnozujemy i leczymy nowotwory piersi oraz narządów rodnych kobiety

Wszystkie usługi

Ginekologia onkologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem nowotworów piersi oraz narządu rodnego kobiety. Choroby te dotyczą bardzo intymnej strefy ciała, co wpływa na kontakt pacjentki z lekarzem – niejednokrotnie będąc przyczyną opóźnienia w ujawnieniu objawów. Należy pamiętać, że większość nowotworów wykrytych na wczesnym etapie zaawansowania jest całkowicie uleczalna.

Regularne wykonywanie badań profilaktycznych umożliwia wczesne wykrycie i wyleczenie nowotworu:

 • piersi (mammografia od 40 r.ż. lub wcześniej w przypadku obciążenia rodzinnego)
 • szyjki macicy (cytologia od 21 r.ż. ewentualnie uzupełniona o test HPV powyżej 30 r.ż.)

Dla innych nowotworów narządu rodnego kobiety nie istnieją jeszcze skuteczne badania przesiewowe – jednak każda kobieta powinna się zgłosić do ginekologa w przypadku występowania następujących objawów:

 • nieregularnych krwawień z dróg rodnych (plamienia międzymiesiączkowe, obfite lub przedłużające się krwawienia miesięczne, krwawienia po współżyciu)
 • krwawienia z dróg rodnych po menopauzie
 • zauważenia guzka lub owrzodzenia na wargach sromowych lub okolicy krocza
 • uczucie parcia na mocz/stolec, ucisku w dole brzucha
 • uczucia pełności w jamie brzusznej, powiększenia się obwodu brzucha, uczucia „niestrawności” czy wzdęcia i odbijania po posiłkach
 • wciągnięcie brodawki sutkowej lub guzek w piersi stwierdzony podczas samodzielnego badania przez pacjentkę

Przy wysokim ryzyku nowotworu złośliwego bardzo istotne jest szybkie wykonanie badań diagnostycznych, tak aby możliwe było nie tylko postawienie rozpoznania, ale również i wybór odpowiedniej metody leczenia. Leczenie nowotworów narządu rodnego jest często leczeniem skojarzonym (chirurgia, radioterapia, chemioterapia) i rolą ginekologa onkologa jest wybór właściwej kolejności zastosowanych metod terapeutycznych. Niektóre niepowodzenia w leczeniu mogą być spowodowane opóźnieniem w rozpoczęciu terapii przez przedłużanie diagnostyki lub niezastosowanie optymalnej sekwencji leczenia. Konsultacja z ginekologiem onkologiem pozwala na ustalenie właściwego sposobu postępowania tak aby zwiększyć szansę na wyleczenie z choroby.

Nasi specjaliści

Odwiedź nas

 • ul. Popularna 62A
  02-473 Warszawa

 • Godziny otwarcia:
  pn-pt od 08:00-21:00, sob od 09:00-15:00, , Konto bankowe: , BNP PARIBAS 05 2030 0045 1110 0000 0165 5320

Umów wizytę