Rejestracja:
tel.: +48 22-266-04-17
lub +48 22-863-90-69
tel. kom. 790-267-888
e-mail: info@cityclinic.pl

Aktualności

Bulkamid – innowacyjna metoda leczenia nietrzymania moczu. NOWOŚĆ w City Clinic

Co to jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to niezamierzone oddawanie moczu podczas aktywności lub wysiłku, takiego jak kaszel, śmiech lub ćwiczenia. Jest ono spowodowane osłabieniem mięśni dna miednicy.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest częstym schorzeniem, dotykającym 1 na 3 kobiety.

Stan ten może mieć znaczący wpływ na życie codzienne, wpływając na zwykłe czynności, relacje międzyludzkie i samopoczucie emocjonalne. Może wystąpić na każdym etapie życia, a zmiany w miednicy spowodowane porodem, operacje w obrębie miednicy i starzenie zwiększają ryzyko nietrzymania moczu.

Co to jest Bulkamid?

Bulkamid jest środkiem wypełniającym tkanki cewki moczowej, składającym się w 97,5% z wody i w 2,5% z poliakrylamidu. Bulkamid jest wstrzykiwany w tkanki miękkie cewki moczowej. Bulkamid osiąga efekt wypełnienia dzięki objętości wstrzykniętego żelu.

Czym są substancje wypełniające?

Wypełnienie cewki moczowej to wstrzyknięcie środka wypełniającego, takiego jak Bulkamid, w ścianę cewki moczowej w celu zwiększenia objętości („wypełnienia”) tkanki. Jest mniej inwazyjne niż operacja. Substancja wypełniająca wspomaga mechanizm zamykania cewki moczowej i zapewnia lepszą kontrolę trzymania moczu podczas kaszlu, śmiechu, ćwiczeń lub zmiany pozycji. Wypełnienie cewki moczowej nie zamyka cewki całkowicie; nadal może się ona normalnie otwierać, aby umożliwić oddawanie moczu.

Jakie korzyści wiążą się z zastosowaniem produktu Bulkamid?

Większość kobiet leczonych produktem Bulkamid zgłasza całkowite ustąpienie lub zmniejszenie nasilenia objawów, a wiele z nich zauważa poprawę, gdy tylko opuszczają gabinet lekarski, szpital lub klinikę. Chociaż całkowity brak wycieku moczu jest najbardziej pożądanym rezultatem leczenia, wiele kobiet za skuteczne leczenie uważa znaczące zmniejszenie ilości i częstotliwości wycieku moczu spowodowanego wysiłkowym nietrzymaniem moczu, w rezultacie czego mogą powrócić do większości codziennych zajęć. Jeśli złagodzenie objawów nie jest wystarczające po podaniu produktu Bulkamid, można wykonać dodatkowe wstrzyknięcie (wstrzyknięcie uzupełniające) w celu osiągnięcia pożądanego rezultatu. Zaleca się odczekać co najmniej 4 tygodnie po pierwszym zabiegu przed wykonaniem kolejnego wstrzyknięcia.

Zaletą leczenia produktem Bulkamid jest to, że prawdopodobnie uwolnisz się od niepożądanego wycieku moczu lub przynajmniej będziesz doświadczać epizodów wycieku moczu znacznie rzadziej. Pacjentki biorące udział w badaniach klinicznych produktu Bulkamid zapytano jak odczuwają skuteczność leczenia 12 miesięcy po pierwszym wstrzyknięciu. Ponad trzy czwarte kobiet zgłosiło, że nietrzymanie moczu zostało wyleczone lub łagodzone, a u około dwóch trzecich ustąpiło całkowicie. Badania kliniczne produktu Bulkamid wykazały również, że efekt prawdopodobnie będzie się utrzymywał przez wiele lat.

Jak wygląda zabieg ?

Zabieg z użyciem produktu Bulkamid jest małoinwazyjny, nie wymaga żadnych cięć ani nacięć, a jego wykonanie zajmuje zwykle około 10 minut. Zabieg odbywa się najczęściej w warunkach ambulatoryjnych lub oddziale chirurgii jednego dnia i zwykle możesz wrócić do domu tego samego dnia. Przed zabiegiem lekarz omówi z Tobą, czy należy zastosować znieczulenie miejscowe czy ogólne, aby zmniejszyć dyskomfort związany z zabiegiem.

Większość pacjentek zostaje poddana zabiegowi z użyciem produktu Bulkamid w znieczuleniu miejscowym i czuje jedynie lekkie ukłucie gdy igła wchodzi w ścianę cewki moczowej. Podczas zabiegu do cewki moczowej zostanie wprowadzony uretroskop, umożliwiający przeprowadzenie zabiegu pod stałą kontrolą wzrokową. Bulkamid zostaje wstrzyknięty do tkanki cewki moczowej w celu zwężenia światła cewki moczowej i umożliwienia jej zamknięcia podczas aktywności lub wysiłku, zapobiegając w ten sposób wyciekowi moczu. Uretroskop usuwa się po zakończeniu wstrzyknięcia i leczenie jest zakończone.

Po zabiegu i przed opuszczeniem kliniki zostanie sprawdzona zdolność opróżniania pęcherza.

Jeśli nie pacjentka nie będzie mogła oddać moczu, na krótki okres (zwykle mniej niż 24 godziny) konieczne może być założenie cewnika, umożliwiającego opróżnienie pęcherza. To rzadkie powikłanie. Po powrocie do domu większość pacjentek wraca do normalnych zajęć w ciągu 24 godzin, w zależności od zaleceń lekarza.

 

W City Clinic zabieg Bulkamid wykonuje dr Hubert Wójtowicz, specjalizujący się w zabiegach uroginekologicznych.

Umów się na wizytę:

dr Hubert Wójtowicz – ginekolog, położnik

Ceny:

  • Konsultacja uroginekologiczna kwalifikująca do zabiegu: 350 zł
  • Zabieg Bulkamid: 9500 zł

Odwiedź nas

  • ul. Popularna 62A
    02-473 Warszawa

  • Godziny otwarcia:
    pn-pt od 08:00-21:00, sob od 09:00-15:00, , Konto bankowe: , BNP PARIBAS 05 2030 0045 1110 0000 0165 5320

Umów wizytę