Rejestracja:
tel.: +48 22-863-90-69+48 22-266-04-17

Fizjoterapia dziecięca

Zaufaj doświadczeniu

Wszystkie usługi

W City Clinic prowadzimy rehabilitację dla niemowląt z grupy ryzyka ciążowo-porodowego, z zaburzeniami z napięcia mięśniowego, wcześniaków, ze schorzeniami genetycznymi (zespół Downa), z opóźnionym rozwojem psychoruchowym, z wadami rozwojowymi, nieharmonijnym rozwojem.

Ocena rozwoju dziecka
Pacjent przed skierowaniem na terapię usprawniającą jest poddany wnikliwej ocenie przez lekarza pediatry lub neurologa dziecięcego.
Każde niemowlę, które zgłosi się do naszej kliniki przed rozpoczęciem usprawniania jest badane przez specjalistę fizjoterapeutę. Ocena ta zawiera elementy koncepcji NDT Bobath. Młodsze niemowlęta w zależności od potrzeby mogą być ocenione również metodą Prechtla, na podstawie której z dużym prawdopodobieństwem można przewidywać przyszłe problemy neurologiczne oraz PNF (Proprioceptywne nerwowo-mięśniowe ułatwienie) . Każdy pacjent przed skierowaniem na terapię usprawniającą jest poddany wnikliwej ocenie przez lekarza pediatry lub neurologa dziecięcego.
Starsze dzieci są poddawane ocenie postawy, kręgosłupa, stóp. I w zależności od wyniku badania podejmowane są działania lecznicze.

Rehabilitacja dzieci
Terapia prowadzona jest przez doświadczoną fizjoterapeutkę z certyfikatem NDT Bobath mgr Elżbietę Gałczyńską.

Nasi specjaliści

Odwiedź nas

  • ul. Popularna 62A
    02-473 Warszawa

  • Godziny otwarcia:
    pn-pt od 08:00-21:00, sob od 09:00-15:00

Umów wizytę